Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Vladislav bez obtíží splnil roli favorita. Zvítězil v pěti turnajích a své konkurenty nechal daleko za s sebou. Druhé místo vybojoval Jakub Havel z Kunštátu a třetí Filip Řehořek z Jevíčka.

Boskovický Vladislav Martyniuk neměl v letošním seriálu mládežnických rapid turnajů O putovní pohár SVČ vážnou konkurenci. Hrál v pěti ze sedmi turnajů a všechny své účasti proměnil ve vítězství. V celkovém pořadí seriálu, které určují body ze čtyř nejlepších umístění, získal maximální počet 200 bodů. Druhé místo obsadil Jakub Havel z Kunštátu. Jakub se na stupně vítězů vyšvihl především díky výborným výsledkům na začátku roku. V únorovém turnaji zvítězil a v březnu obsadil druhé místo. Bronzový stupínek vybojoval Filip Řehořek z Jevíčka. Podobně jako Jakub se chvíli rozehrával, ale později patřil k pravidelným bojovníkům o nejvyšší příčky. Na druhé místo ztratil pouhé dva body.

Trojice vítězů (zroj: SVČ Boskovice)

Výborným desátým místem se blýskl domácí Vojtěch Ochmanský, nejlepší z neregistrovaných hráčů. Bodově se vyrovnal podstatně zkušenějším soupeřům. Skvělým výsledkem v závěrečném turnaji na sebe upozornil také Vojtěch Radosta. Naopak za očekáváním zůstala Michaela Proboštová. Jedna z nejzkušenějších hráček se až příliš často dopouštěla hrubých chyb.

Vítěz vybírá daň… (zdroj: SVČ Boskovice)

…kterou si záhy odnáší v batohu 😀 (zdroj SVČ Boskovice)

Startovní listiny zaznamenaly dohromady 41 různých hráčů. Kromě domácích Boskovic se představili také pravidelní návštěvníci z Kunštátu, Jevíčka a Lipovce. V lednovém turnaji startoval i Jiří Vašíček ze Sloupu. Aspoň čtyř turnajů se zúčastnilo 25 hráčů. Nejpočetnější byl listopadový turnaj s 32 hráči, průměrná účast překonala 23 hráčů.

Všichni účastníci závěrečného turnaje (zdroj SVČ Boskovice)

Kompletní výsledky na stránce turnaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             
Miniatury
 • Krajský přebor v bleskovkách Boskovicím nevyšel
  16.9.2017 | 22:02

  Milan Boháček i Pavel Hubený zůstali za očekáváním (Chess-Results). Milan výborně začal (po 9. kole byl na průběžné 7. příčce), ale tradičně nezvládl závěr. Propadl se až na konečné 20. místo, což zhruba odpovídá jeho nasazení. Pavel se nemohl dostat do tempa a obsadil až 32. místo, když zbytečně ztratil několik nadějných pozic.   

 • Open Jeseník
  27.8.2017 | 14:12

  Pavel Hubený obsadil v “B” turnaji celkové 18. místo (výsledky). Do předposledního kola se držel v první desítce, ale v posledních dvou kolech uhrál pouze jednu remízu. Konečné umístění přesto není neúspěch. Sílu soupeřů dokládá i nejvyšší pomocné hodnocení ze všech 104 účastníků turnaje.

 • FIDE Open Staré Město 2017
  19.8.2017 | 23:44

  Vlastimil Brda obsadil 103. místo (výsledky) se ziskem tří bodů z devíti partií (do posledního kola nebyl nasazen). Celkovým vítězem se stal GM Vojtěch Plát.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 28.9.2017Volný trénink
 • 28.9.2017Memoriál Oldřicha Šípka
 • 5.10.2017Volný trénink
 • 12.10.2017Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Zápas v plném proudu Makkabi Boskovice B Makkabi Boskovice C Nejlepší tým turnaje