Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Vladislav bez obtíží splnil roli favorita. Zvítězil v pěti turnajích a své konkurenty nechal daleko za s sebou. Druhé místo vybojoval Jakub Havel z Kunštátu a třetí Filip Řehořek z Jevíčka.

Boskovický Vladislav Martyniuk neměl v letošním seriálu mládežnických rapid turnajů O putovní pohár SVČ vážnou konkurenci. Hrál v pěti ze sedmi turnajů a všechny své účasti proměnil ve vítězství. V celkovém pořadí seriálu, které určují body ze čtyř nejlepších umístění, získal maximální počet 200 bodů. Druhé místo obsadil Jakub Havel z Kunštátu. Jakub se na stupně vítězů vyšvihl především díky výborným výsledkům na začátku roku. V únorovém turnaji zvítězil a v březnu obsadil druhé místo. Bronzový stupínek vybojoval Filip Řehořek z Jevíčka. Podobně jako Jakub se chvíli rozehrával, ale později patřil k pravidelným bojovníkům o nejvyšší příčky. Na druhé místo ztratil pouhé dva body.

Trojice vítězů (zroj: SVČ Boskovice)

Výborným desátým místem se blýskl domácí Vojtěch Ochmanský, nejlepší z neregistrovaných hráčů. Bodově se vyrovnal podstatně zkušenějším soupeřům. Skvělým výsledkem v závěrečném turnaji na sebe upozornil také Vojtěch Radosta. Naopak za očekáváním zůstala Michaela Proboštová. Jedna z nejzkušenějších hráček se až příliš často dopouštěla hrubých chyb.

Vítěz vybírá daň… (zdroj: SVČ Boskovice)

…kterou si záhy odnáší v batohu 😀 (zdroj SVČ Boskovice)

Startovní listiny zaznamenaly dohromady 41 různých hráčů. Kromě domácích Boskovic se představili také pravidelní návštěvníci z Kunštátu, Jevíčka a Lipovce. V lednovém turnaji startoval i Jiří Vašíček ze Sloupu. Aspoň čtyř turnajů se zúčastnilo 25 hráčů. Nejpočetnější byl listopadový turnaj s 32 hráči, průměrná účast překonala 23 hráčů.

Všichni účastníci závěrečného turnaje (zdroj SVČ Boskovice)

Kompletní výsledky na stránce turnaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             
Miniatury
 • Jurkův memoriál popáté
  11.6.2018 | 8:08

  Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal IM Jaroslav Bureš před GM Petrem Veličkou. Boskovice zastupoval Milan Boháček, který si proti těžkým soupeřům vedl výborně, přestože skončil až na 12. místě. Kompletní výsledky na Chess-Results

 • Vlastimil Maděryč má první rating
  5.5.2018 | 14:39

  Vlastimil Maděryč vstoupil na ratingovou listinu pěkným ratingem 1575.

 • Dubnová Třetí sobota
  23.4.2018 | 20:54

  Boskovické šachisty zastupovali Milan Boháček a Vlastimil Brda. První jmenovaný současně turnaj řídil, což byl možná jeden z důvodů mizerné hry ve druhé polovině turnaje, která jej odsunula až na konečné 4. místo. Vlastimil Brda skvěle začal, když porazil dva favorizované soupeře a remízovou koncovku získal i s pozdějším vítězem Karlem Kredlem. Partii ovšem hrubě zkazil a svůj výkon již do konce turnaje nevylepšil. Celkové výsledky na Chess-Results.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 28.6.2018Volný trénink
 • 5.7.2018Volný trénink
 • 7.7.2018Šachový turnaj Bouzov
 • 12.7.2018Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Zápas v plném proudu Dámy Brno Poslední partie kola Hra v plném proudu