Rubriky
Ligy/přebory

Další vydřená výhra

V 8. kole krajského přeboru jsme přivítali tým ŠK Lipůvka. Družstvo mělo důvod být optimistou a vyhrát – nastoupilo s nejsilnějším hráčem soutěže FM Jánem Vargou a ještě navíc mělo silnou motivaci – údajně od kuřimáků slíbené za vítězství prase, tedy vepře…

Zápas začal rezultátem již po 15 minutách – Luboš Fiala podlehl kombinacím Jiřího Marka hned v zahájení a vedli jsme 1:0. To ale byl výsledek partie na dlouhých 120 minut. Druhý bod přidal Mirek Veselý po výborně vedené partii na dvě slabiny soupeře. Na 2,5:0,5 jsem upravil já, když partie dospěla do remízového přístavu bez výhody na té či oné straně. K výsledku 3,5:0,5 přispěl Filip Dvořáček po výtečně vedené partii ve Caro-Canu. Kýžený vítězný bod přišel po mnoha peripetiích – nejdříve prohrál Milan Boháček, který po oběti figury nejsilnějšího hráče soutěže bránil útok, ale soupeř mu přesnou hrou nedal šanci – tedy 1,5:3,5. Vítězný bod vybojoval náš matador Honza Zemánek, který v koncovce nestejnopolných střelců vynikající přesnou hrou došel pěšcem do dámy. Dušan Dobeš opět zahrál zajímavou partii jako vždy – získal s Vlastíkem Rozumkem centrálního pěšce, soupeř kontroval obětí jezdce a po nepřesné obraně Dušan ztratil kvalitu. S ohledem na blížící se časovku a rozhodnutý zápas se soupeři shodli na remíze. Dohrával náš nováček v Áčku František Kulhavý, který v jezdcové koncovce s pěšcem méně též remizoval – tedy 5,5.2,5.

Výsledné score je větší, než převaha na šachovnicích, ale jak se módně říká – „ubojovali“ jsme to. V posledním kole 25. února jedeme do Adamova a uvidíme, zda se nám podaří historicky zvítězit v KPII.