Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

V neděli 11. února jsme v Boskovicích na Slávii přivítali k prvnímu zápasu nástavbové části základní soutěže tým Lipovce “D”. Již jsme se s nimi v tomto ročníku potkali, a to také na domácí půdě, ale protože předchozí zápas skončil prohrou o 2 body, tak jsme doufali, že tentokrát odveta dopadne pro nás lépe. Bohužel soupeř byl i tentokrát nad naše síly. 

Jako první dohrál Pavel Menšík. Zahájení a střední hru odehrál velice dobře, kdy získal o dva pěšce víc než soupeř. Jenže při přechodu do koncovky mu ušel jeden pěšec a toho už svoji poslední figurou, koněm, chytit nedokázal a tak soupeři vedli 1:0. Druhý bod Lipovec získal na druhé desce, kde se kapitán Jan Vaňhara dopustil dvou nepřesných tahů, čehož soupeř využil a získal kvalitu se dvěma pěšci. Zároveň ale uvolnil tlak a náš kapitán zkusil ve špatné situaci útok na soupeřova krále, který nebyl zas tak dobře krytý. Zkušený soupeř si ale vítězství nenechal vzít a Lipovec vedl 2:0. Jediným úspěšným hráčem byl Vlastimil Maděrič, který ve střední hře získal pěšce spolu se skvělým tlakem. V koncovce soupeře udolal, takže snížil stav na 2:1 pro Lipovec.

Dalším Boskovickým nešťastníkem byl pan Vlastimil Brda, který také vedl svoji partii velice schopně a tvrdě tlačil osamocenými pěšci v centru. Pro zvýšení tlaku ještě obětoval střelce za pěšce s vidinou získání koně zpět, ale soupeř mu tuto kombinaci vyvrátil a prosadil své pěšce na dámském křídle. Lipovec vedl 3:1. Posledním dohrávajícím Boskovičákem byl Radek Walletzký, který měl pozici až na jednoho pěšce vyrovnanou. Bohužel pro nás jeho soupeř tohoto pěšce zvládl po urputném boji prosadit až do dámy, čímž zakončil stav zápasu na 4:1.

Odveta se tedy nepovedla, ale ještě stále můžeme získat v základní soutěži dobré umístění. Jen pro zajímavost uvedu, že v tomto prvním zápase nástavby byla sestava až na poslední šachovnici stejná jako v prvním kole, ale oba zápasy dopadli na jednotlivých šachovnicích naprosto opačně. Na posledních šachovnicích ale v obou zápasech hráli naše boskovické mladé naděje.

Kompletní výsledky na webu ŠSČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             
Miniatury
 • Jurkův memoriál popáté
  11.6.2018 | 8:08

  Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal IM Jaroslav Bureš před GM Petrem Veličkou. Boskovice zastupoval Milan Boháček, který si proti těžkým soupeřům vedl výborně, přestože skončil až na 12. místě. Kompletní výsledky na Chess-Results

 • Vlastimil Maděryč má první rating
  5.5.2018 | 14:39

  Vlastimil Maděryč vstoupil na ratingovou listinu pěkným ratingem 1575.

 • Dubnová Třetí sobota
  23.4.2018 | 20:54

  Boskovické šachisty zastupovali Milan Boháček a Vlastimil Brda. První jmenovaný současně turnaj řídil, což byl možná jeden z důvodů mizerné hry ve druhé polovině turnaje, která jej odsunula až na konečné 4. místo. Vlastimil Brda skvěle začal, když porazil dva favorizované soupeře a remízovou koncovku získal i s pozdějším vítězem Karlem Kredlem. Partii ovšem hrubě zkazil a svůj výkon již do konce turnaje nevylepšil. Celkové výsledky na Chess-Results.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 28.6.2018Volný trénink
 • 5.7.2018Volný trénink
 • 7.7.2018Šachový turnaj Bouzov
 • 12.7.2018Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Makkabi Boskovice E Makkabi Boskovice B Je nás Moc Nejlepší tým turnaje