Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Poslední kolo okresního přeboru přineslo přímý souboj o první místo mezi našim “béčkem” a Lipovcem. V rozhodujícím zápase se nám vcelku dařilo.

Jako první dohrál Petr Kulhavý. Nabídl soupeři remis a ten ji přijal. Radek Trmač zatlačil soupeře do velké defenzivy a ten po materiálních ztrátách musel vzdát. Jan Havel dostal nabídku na remis, kterou ve vyrovnané pozici přijal. Nedařilo se Mirkovi Prudilovi. Dostal se do vazeb ze kterých se bez ztráty materiálu nešlo vymanit. Bez figury a ve špatné pozici ještě dostal mat. Jirka Marek ve věžovce s pěšcem méně využil nepřesné hry soupeře k zisku pěšce. Vznikla tak vyrovnaná a jasně remízová pozice. Za stavu 2,5:2,5 stál František Havel jasně na výhru. V koncovce střelce proti jezdci měl čtyři pěšce navíc, rozdělené na obě strany šachovnice. Za tohoto stavu obdržel František Kulhavý v pozici s kvalitou více nabídku na remis. Pavel Loubal měl v daný okamžik pěšce navíc a vzhledem k situaci na ostatních šachovnicích nabídl remis, která byla přijata. Vzhledem k jisté výhře Františka Havla remis přijal i František Kulhavý. Po několika tazích také dovedl František Havel svoji partii i celé utkání k výhře.

Vítězný tým, zleva: Radek Trmač, Miroslav Prudil, Pavel Loubal, František Havel, František Kulhavý, Petr Kulhavý, Jiří Marek, Jan Havel (foto: Pavel Hubený)

I když se nám v nástavbové části příliš nedařilo tak rozhodující utkání jsme zvládli.

Jedna reakce na “Béčko” vyhrálo okresní přebor!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             
Miniatury
 • Jurkův memoriál popáté
  11.6.2018 | 8:08

  Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal IM Jaroslav Bureš před GM Petrem Veličkou. Boskovice zastupoval Milan Boháček, který si proti těžkým soupeřům vedl výborně, přestože skončil až na 12. místě. Kompletní výsledky na Chess-Results

 • Vlastimil Maděryč má první rating
  5.5.2018 | 14:39

  Vlastimil Maděryč vstoupil na ratingovou listinu pěkným ratingem 1575.

 • Dubnová Třetí sobota
  23.4.2018 | 20:54

  Boskovické šachisty zastupovali Milan Boháček a Vlastimil Brda. První jmenovaný současně turnaj řídil, což byl možná jeden z důvodů mizerné hry ve druhé polovině turnaje, která jej odsunula až na konečné 4. místo. Vlastimil Brda skvěle začal, když porazil dva favorizované soupeře a remízovou koncovku získal i s pozdějším vítězem Karlem Kredlem. Partii ovšem hrubě zkazil a svůj výkon již do konce turnaje nevylepšil. Celkové výsledky na Chess-Results.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 19.7.2018Volný trénink
 • 26.7.2018Volný trénink
 • 2.8.2018Volný trénink
 • 9.8.2018Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Makkabi Boskovice D Poslední partie kola Souboj generací Nejlepší tým turnaje