Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

K předposlednímu zápasu okresního přeboru náš tým zavítal do Kunštátu. Nastoupily jsme v sedmi lidech, chřipka si vybrala svou daň.

První dvě partie pro nás získali Pavel Jedlička a Mikuláš Derňár. Remízu přidal Radek Walletzký. Jakub Probošt tentokrát vyšel bodově naprázdno, když bohužel v jasně vyhrané partii přehlédl soupeřovu hrozbu šachu dámou s následným neodvratným matovým útokem. V podstatě se to samé opakovalo na sedmé šachovnici, kdy Ondřej Elstner při premiéře za náš tým měl několik šancí jak partii zvrátit ve svůj prospěch, ale bohužel koncovku nezvládl. Na první šachovnici Mirek Veselý pěknou hrou přehrál Petra Votřela a přidal vyrovnávající bod. Stav 3,5:3,5. Rozhodující partie se dohrávala na čtvrté desce, kde Jaroslav Probošt přes rozpačitý začátek získal vyrovnanou hru s Pavlem Olivou. Po různých taktických hrozbách Jaroslav asi k překvapení všech ztratil v časové tísni dámu a zdálo se, že je partie naprosto ztracená. Nicméně Jaroslav partii nevzdal. Po zdvojení figur, kdy věž s jezdcem s pomocí pěšců se kryli tak dobře, že soupeř s dámou recept na vítězství v nejdelší hrané partii nenašel. S celkovou remízou 4-4 jsme spokojeni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             
Miniatury
 • Jurkův memoriál popáté
  11.6.2018 | 8:08

  Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal IM Jaroslav Bureš před GM Petrem Veličkou. Boskovice zastupoval Milan Boháček, který si proti těžkým soupeřům vedl výborně, přestože skončil až na 12. místě. Kompletní výsledky na Chess-Results

 • Vlastimil Maděryč má první rating
  5.5.2018 | 14:39

  Vlastimil Maděryč vstoupil na ratingovou listinu pěkným ratingem 1575.

 • Dubnová Třetí sobota
  23.4.2018 | 20:54

  Boskovické šachisty zastupovali Milan Boháček a Vlastimil Brda. První jmenovaný současně turnaj řídil, což byl možná jeden z důvodů mizerné hry ve druhé polovině turnaje, která jej odsunula až na konečné 4. místo. Vlastimil Brda skvěle začal, když porazil dva favorizované soupeře a remízovou koncovku získal i s pozdějším vítězem Karlem Kredlem. Partii ovšem hrubě zkazil a svůj výkon již do konce turnaje nevylepšil. Celkové výsledky na Chess-Results.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 28.6.2018Volný trénink
 • 5.7.2018Volný trénink
 • 7.7.2018Šachový turnaj Bouzov
 • 12.7.2018Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Makkabi Boskovice D Makkabi Boskovice B V obležení Souboj generací