Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Tým Déčka zavítal v silné sestavě do Rovečného na poslední zápas základní soutěže letošní sezóny. Proti čtyřem hráčům základní sestavy a jednomu silnému náhradníkovi nastoupil soupeř v slabší sestavě, ale to mu nebránilo pustit se do našich hráčů s vervou. 

Jako první dohrál Vlastimil Brda, který svého soupeře rychle přehrál a zajistil našemu týmu první bod v zápase. Vzápětí dohrál Vlastimil Maděryč, kterého soupeř v zahájení zamotal a získal figuru. Tuto výhodu si nenechal vzít, zatlačil ještě víc a náš hráč bohužel musel vzdát. Na třetí šachovnici měl namále Mikuláš Derňár, když přehlédl ztrátu střelce. Náš hráč ale zvládl provést taktický obrat a získat jej zpět. Poté přešel do tlaku na dámském křídle, kde se mu povedlo dotlačit dva pěšce k proměně v dámu a zaslouženě vyhrál. Jako předposlední dohrál kapitán Jan Vaňhara, který celou dobu držel vyrovnanou partii, ale při přechodu do koncovky si nechal udělat dvojpěšce a soupeř tuto drobnou výhodu dotáhl do úspěšného konce. Zápas tedy byl v tu chvíli vyrovnaný 2:2 a rozhodovala první šachovnice, kde byl Radek Walletzký pod útokem soupeře. Soupeř tlačil i za cenu ztráty špatně postaveného koně, ale časem tlak ubýval až byl král našeho hráče v bezpečí a soupeř byl o dva pěšce a střelce chudší. A když Radek nabídl soupeři výměnu dam nebo mat, tak soupeř vzdal. Vyhráli jsme v Rovečném 3:2 a skončili na špici tabulky se stejným skórem a pomocným hodnocením jako Lipovec, ale vzhledem k vzájemnému zápasu jsme skončili v základní soutěži druzí. Pro zajímavost ještě dodám, že v tomto zápase všechny černé figury zvítězily.

2 reakce na V Rovečném vítězily pouze černé figury

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             
Miniatury
 • Jurkův memoriál popáté
  11.6.2018 | 8:08

  Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal IM Jaroslav Bureš před GM Petrem Veličkou. Boskovice zastupoval Milan Boháček, který si proti těžkým soupeřům vedl výborně, přestože skončil až na 12. místě. Kompletní výsledky na Chess-Results

 • Vlastimil Maděryč má první rating
  5.5.2018 | 14:39

  Vlastimil Maděryč vstoupil na ratingovou listinu pěkným ratingem 1575.

 • Dubnová Třetí sobota
  23.4.2018 | 20:54

  Boskovické šachisty zastupovali Milan Boháček a Vlastimil Brda. První jmenovaný současně turnaj řídil, což byl možná jeden z důvodů mizerné hry ve druhé polovině turnaje, která jej odsunula až na konečné 4. místo. Vlastimil Brda skvěle začal, když porazil dva favorizované soupeře a remízovou koncovku získal i s pozdějším vítězem Karlem Kredlem. Partii ovšem hrubě zkazil a svůj výkon již do konce turnaje nevylepšil. Celkové výsledky na Chess-Results.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 19.7.2018Volný trénink
 • 26.7.2018Volný trénink
 • 2.8.2018Volný trénink
 • 9.8.2018Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Soustředění Zápas v plném proudu Makkabi Boskovice D Nejlepší ženský tým