Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Šachový klub Slavia Boskovice pořádá během roku řadu šachových akcí pro dospělé i mládež. Letos plánujeme uspořádat Černohorský soudek v tradičním termínu na přelomu dubna a května. Na podzim pak proběhne rapid v Knínicích.

Mládež se může tradičně zúčastnit seriálu rapid turnajů o putovní pohár SVČ a na jaře okresního přeboru družstev mládeže.

Vše doplňují pravidelné oddílové turnaje, hrané každý první čtvrtek v měsíci, společně s pravidelnými šachovými přednáškami/tréninky, které se konají zpravidla druhý čtvrtek v měsíci. 

O černohorský soudek

Turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu, pojmenovaný podle hlavního sponzora – pivovaru Černá Hora. Podoba turnaje, který v roce 2018 oslavil 20. výročí, prošla postupným vývojem a dnes jde o největší boskovický turnaj.

Podzimní turnaj

Díky zájmu šachistů z Knínic plánujeme navázat na povedený “Jarní turnaj”, který se hrál na okresní poměry nezvyklým tempem 2×20 minut.

O putovní pohár SVČ (mládež)

Seriál inspirovaný brněnským turnajem “Druhé úterý”. Hraje se každý třetí čtvrtek v měsíci (s výjimkami) v SVČ Boskovice. Kromě boskovických šachových nadějí se turnaje účastní i hráči z Jevíčka, Kunštátu nebo Lipovce. Zpestřením je systém bodování, který určí nejúspěšnějšího hráče seriálu. Pro něj je určena odměna v podobě velkého putovního poháru plného sladkostí.

OP družstev mládeže v klasickém šachu (mládež)

Okresní přebor družstev mládeže chce mladým hráčům přiblížit vážné partie a zbavit je obav z účasti v soutěžích družstev. Kromě Boskovic se účastní také hráči Jevíčka, Kunštátu, Lipovce a Sloupu.


                             
Miniatury
 • Jurkův memoriál popáté
  11.6.2018 | 8:08

  Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení stal IM Jaroslav Bureš před GM Petrem Veličkou. Boskovice zastupoval Milan Boháček, který si proti těžkým soupeřům vedl výborně, přestože skončil až na 12. místě. Kompletní výsledky na Chess-Results

 • Vlastimil Maděryč má první rating
  5.5.2018 | 14:39

  Vlastimil Maděryč vstoupil na ratingovou listinu pěkným ratingem 1575.

 • Dubnová Třetí sobota
  23.4.2018 | 20:54

  Boskovické šachisty zastupovali Milan Boháček a Vlastimil Brda. První jmenovaný současně turnaj řídil, což byl možná jeden z důvodů mizerné hry ve druhé polovině turnaje, která jej odsunula až na konečné 4. místo. Vlastimil Brda skvěle začal, když porazil dva favorizované soupeře a remízovou koncovku získal i s pozdějším vítězem Karlem Kredlem. Partii ovšem hrubě zkazil a svůj výkon již do konce turnaje nevylepšil. Celkové výsledky na Chess-Results.

 • RSSArchive for Miniatury »
Kalendář
 • 19.7.2018Volný trénink
 • 26.7.2018Volný trénink
 • 2.8.2018Volný trénink
 • 9.8.2018Volný trénink
AEC v1.0.4
Galerie
Makkabi Boskovice E Družstva dětí Makkabi Boskovice C Lokomotiva proti Prušánkám