Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Černohorský soudek je turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu, pojmenovaný podle hlavního sponzora – pivovaru Černá Hora. První ročníky byly uzavřeny pouze pro okres Blansko, ale velký zájem dalších družstev vedl k postupnému otevírání turnaje. Zcela otevřeným se stal v roce 2014, při 16. ročníku. Správnost nového směru potvrzují rekordní počty účastníků i kladný ohlas mezi domácími šachisty.

Díky Miroslavu Osouchovi se můžeme pochlubit i videi z roku 2011 a 2012.

(autor: Miroslav Osouch)

Soudek v roce 2017

Devatenáctý ročník turnaje se hraje v neděli 30.4.2017. Pořadatelství se opět ujala dvojice Jaroslav Probošt a Milan Boháček. Loni si cenu odvezla všechna družstva, zajímavý cenový fond chceme zachovat také letos! Turnaj se opět započítá na národní rapid rating. Přijeďte a uvidíte!

Pořadatelé mají ještě jednu dobrou zprávu pro ty, kteří si rádi přispí. Prezence byla prodloužena až do 9:30!