Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Šachový kroužek tradičně probíhá ve spolupráci SVČ Boskovice (dříve DDM Boskovice). Vedoucím kroužku je Milan Boháček, hráč šachového klubu Slavia Boskovice a rozhodčí II. třídy.

Oblíbené mládežnické turnaje “O putovní pohár SVČ” začínají v říjnu. Všichni začátečníci jsou srdečně zváni, pro pokročilé jde o povinnost!

V první polovině roku 2018 proběhne Okresní přebor družstev mládeže. Soutěž se hraje vážným tempem (hráč má hodinu na rozmyšlenou) a je rozdělena do několika nedělních kol. Soutěž je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé hráče.

Přehled tréninkového materiálu a rozdělení učebních lekcí na webu ŠSČR.

Skupina “A” (úterý 15:15-16:15)

Jméno Body (sum)
Test 1
Test 2
Turnaje
Krystýna  120 38 37
Nikola  29
Karel  239 36 32
Matěj  144 43 5
Nikolas  162.5 46 43.5
Alex  77 16 24
David  110 42
Jiří  53.5 12 23
Jordan  150 26 41
Eliška  5

Skupina “B” (středa 16:15-17:15)

Jméno Body (sum)
Test 1 Test 2 Turnaje
Šimon  185 60 49 5
Alexander  231 40
Jakub  220.5 56 38.5 20
Matyáš  123 58 49
Michal  411 60 52 30
Max  82 50

Skupina “C” (středa 15:15-16:15)

Jméno Body (sum)
Test 1 Test 2 Turnaje Partie
Vojtěch O.  242  35 90 30+40 20
Filip  265.5  22.5 41 10 60
Albert  378  30 62 35+40 80
Vojtěch R.  200  22.5 43.5 30+40 20
Pavel  -333  3 32 30+20 60

Bodová hodnocení

Popis Body
 Vyřešení diagramu  1-10 (dle obtížnosti)
 Účast na turnaji v SVČ  5
 Účast na turnaji/zápase mimo SVČ  20
 Test  0-100
 Odevzdání DÚ  5 + (0-15 za správná řešení)
 Vulgarismy, křik, vyrušování  -10
 Neodevzdání DÚ  -5
 Chybějící pomůcky (psací potřeby, atp.)  -1 až -10

Materiály

Metodické materiály ŠSČR

Přehled hodin

1. hodina (3. a 4.10.2017) – “A” (pohyb figur, braní, mat, atp.), “B” (rošáda, braní mimochodem, hodnota figur), “C” (opakování) 

2. hodina (10. a 11.10.2017) – “A” (opakování, braní mimochodem), “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (pěšcové koncovky)  

3. hodina (17. a 18.10.2017) – “A” (rošáda), “B” (opakování, notace), “C” (pěšcové koncovky)  

4. hodina (24. a 25.10.2017) – “A” (opakování rošáda), “B” (opakování základních pojmů), “C” (analýza partie)  

5. hodina (31.10. a 1.11.2017) – “A” (notace), “B” (mat a pat), “C” (taktika)  

6. hodina (7. a 8.11.2017) – “A” (opakování), “B” (jednoduchý mat), “C” (pěšcové koncovky)  

7. hodina (14. a 15.11.2017) – “A” (mat), “B” (mat dámou), “C” (taktika)  

8. hodina (21. a 22.11.2017) – “A” (opakování, pat), “B” (opakování mat dámou), “C” (pěšcové koncovky)  

9. hodina (28. a 29.11.2017) – “A” (jednoduchý mat), “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (analýza partie)  

10. hodina (5. a 6.12.2017) – “A” (odpadla – Mikuláš v SVČ), “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (ukázková partie)  

11. hodina (2. a 3.1.2018) – “A” – prázdniny, “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (pěšcové koncovky)  

12. hodina (16. a 17.1.2018) – “A” (opakování), “B” (opakování), “C” (opakování)

13. hodina (23. a 24.2018) – “A” (test), “B” (test), “C” (test)

14. hodina (13. a 14.2.2018) “A” (hodnocení testu), “B” (hodnocení testu), “C” (analýza partií)

15. hodina (20. a 21.2.2018) – “A” (cvičení taktiky), “B” (koncovky těžkých figur), “C” (hodnocení testu)

16. hodina (27. a 28.2.2018) – “A” (mat dámou), “B” (koncovky těžkých figur – opakování), “C” (základy zahájení)

17. hodina (6. a 7.3.2018) – “A” (mat dvěma věžemi), “B” (koncovky pěšcové – základní pravidla), “C” (pěšcové koncovky)

18. hodina (13. a 14.3.2018) – “A” (mat dvěma střelci), “B” (opakování – mat těžkými figurami), “C” (D proti pěšci v koncovce)

19. hodina (20. a 21.3.2018) – “A” – (turnaj – zahájení), “B” (turnaj – zahájení), “C” (Capablanca a jeho tvorba)

20. hodina (27. a 28.3.2018) – “A” (turnaj – dokončení), “B” (turnaj – dokončení), “C” (analýza partií, kontrola DÚ)

21. hodina (3. a 4.4.2018) – “A” (turnaj – dokončení), “B” (turnaj – dokončení), “C” (Capablanca a jeho tvorba)

22. hodina (10. a 11.4.2018) – “A” (koncovky pěšcové – základní pravidla), “B” (opakování – mat těžkými figurami), “C” (Fischer a jeho tvorba)

23. hodina (17. a 18.4.2018) – “A” (opakování), “B” (koncovky pěšcové – základní pravidla), “C” (analýza partií OPDM, kontrola DÚ)

24. hodina (24. a 25.4.2018) – “A” (opakování), “B” (koncovky pěšcové – kritická pole), “C” (analýza partií OPDM, kontrola DÚ)

25. hodina (1. a 2.5.2018) – “A” (odpadla – svátek), “B” (opakování), “C” (vybrané partie MS, kontrola DÚ)

26. hodina (8. a 9.5.2018) – “A” (odpadla – svátek), “B” (opakování), “C” (opakování, kontrola DÚ)

27. hodina (15. a 16.5.2018) – “A” (test), “B” (test), “C” (test)

28. hodina (22. a 23.5.2018) – “A” (test – řešení), “B” (test – řešení), “C” (test – řešení)

29. hodina (29. a 30.5.2018) – “A” (závěrečná hodina), “B” (závěrečná hodina), “C” (závěrečná hodina)

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             



Miniatury
Kalendář
  • 27.9.2018Volný trénink
  • 4.10.2018Volný trénink
  • 4.10.2018Otevřený oddílový turnaj
  • 7.10.2018Open Knínice
AEC v1.0.4
Galerie
Pohled do hracího sálu Kontrola Makkabi Boskovice C Nejlepší mládežnický tým