Život je jako hra v šach, mění se s každým tahem (čínské přísloví)

Šachový kroužek tradičně probíhá ve spolupráci SVČ Boskovice (dříve DDM Boskovice). Vedoucím kroužku je Milan Boháček, hráč šachového klubu Slavia Boskovice a rozhodčí II. třídy.

Oblíbené mládežnické turnaje “O putovní pohár SVČ” začínají v říjnu. Všichni začátečníci jsou srdečně zváni, pro pokročilé jde o povinnost!

V první polovině roku 2018 proběhne Okresní přebor družstev mládeže. Soutěž se hraje vážným tempem (hráč má hodinu na rozmyšlenou) a je rozdělena do několika nedělních kol. Soutěž je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé hráče.

Přehled tréninkového materiálu a rozdělení učebních lekcí na webu ŠSČR.

Skupina “A” (úterý 15:15-16:15)

Jméno Body (sum)
Test 1
Test 2
Turnaje
Krystýna  60      
Nikola  16      
Karel  101      
Matěj  61.5      
Nikolas  28      
Alex  15.5      
David  54.5      
Jiří  10      
Jordan  11      
Eliška  5      

Skupina “B” (středa 16:15-17:15)

Jméno Body (sum)
Test 1 Test 2 Turnaje
Šimon  18      
Alexander  141      
Jakub  73      15
Matyáš  4      
Michal  192      30
Max  20      

Skupina “C” (středa 15:15-16:15)

Jméno Body (sum)
Test 1 Test 2 Turnaje Partie
Vojtěch O.  59  35    25  
Filip  180.5  22.5    10  40
Albert  175  30    30+20  60
Vojtěch R.  96.5  22.5    25  
Pavel  -310  3    30+20  40

Bodová hodnocení

Popis Body
 Vyřešení diagramu  1-10 (dle obtížnosti)
 Účast na turnaji v SVČ  5
 Účast na turnaji/zápase mimo SVČ  20
 Test  0-100
 Odevzdání DÚ  5 + (0-15 za správná řešení)
 Vulgarismy, křik, vyrušování  -10
 Neodevzdání DÚ  -5

Materiály

Metodické materiály ŠSČR

Přehled hodin

1. hodina (3. a 4.10.2017) – “A” (pohyb figur, braní, mat, atp.), “B” (rošáda, braní mimochodem, hodnota figur), “C” (opakování) 

2. hodina (10. a 11.10.2017) – “A” (opakování, braní mimochodem), “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (pěšcové koncovky)  

3. hodina (17. a 18.10.2017) – “A” (rošáda), “B” (opakování, notace), “C” (pěšcové koncovky)  

4. hodina (24. a 25.10.2017) – “A” (opakování rošáda), “B” (opakování základních pojmů), “C” (analýza partie)  

5. hodina (31.10. a 1.11.2017) – “A” (notace), “B” (mat a pat), “C” (taktika)  

6. hodina (7. a 8.11.2017) – “A” (opakování), “B” (jednoduchý mat), “C” (pěšcové koncovky)  

7. hodina (14. a 15.11.2017) – “A” (mat), “B” (mat dámou), “C” (taktika)  

8. hodina (21. a 22.11.2017) – “A” (opakování, pat), “B” (opakování mat dámou), “C” (pěšcové koncovky)  

9. hodina (28. a 29.11.2017) – “A” (jednoduchý mat), “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (analýza partie)  

10. hodina (5. a 6.12.2017) – “A” (odpadla – Mikuláš v SVČ), “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (ukázková partie)  

11. hodina (2. a 3.1.2018) – “A” – prázdniny, “B” (opakování, hra s hodinami), “C” (pěšcové koncovky)  

12. hodina (16. a 17.1.2018) – “A” – (opakování), “B” (opakování), “C” (opakování)

13. hodina (23. a 24.2018) – “A” – (test), “B” (test), “C” (test)

14. hodina (13. a 14.2.2018) “A” – (hodnocení testu), “B” (hodnocení testu), “C” (analýza partií)

15. hodina (20. a 21.2.2018) – “A” (cvičení taktiky), “B” (koncovky těžkých figur), “C” (hodnocení testu)

16. hodina (27. a 28.2.2018) – “A” – (mat dámou), “B” (koncovky těžkých figur – opakování), “C” (základy zahájení)

17. hodina (6. a 7.3.2018) – “A” – (mat dvěma věžemi), “B” (koncovky pěšcové – základní pravidla), “C” (pěšcové koncovky)

18. hodina (13. a 14.3.2018) – “A” – (mat dvěma střelci), “B” (opakování – mat těžkými figurami), “C” (D proti pěšci v koncovce)

19. hodina (20. a 21.3.2018) – “A” – (turnaj – zahájení), “B” turnaj – zahájení), “C” (Capablanca a jeho tvorba)

20. hodina (27. a 28.3.2018) – “A” – (turnaj – dokončení), “B” (turnaj – dokončení), “C” (analýza partií, kontrola DÚ)

21. hodina (3. a 4.4.2018)

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


                             



Miniatury
Kalendář
  • 24.4.2018Šachový kroužek (skupina "A")
  • 25.4.2018Šachový kroužek (skupiny "B" a "C")
  • 26.4.2018Volný trénink
  • 28.4.2018Pierrova plichta
AEC v1.0.4
Galerie
Makkabi Boskovice D Makkabi Boskovice C Souboj generací Lokomotiva proti Prušánkám