Rubriky
Turnaje

Bleskovky v Trnávce

Bleskový turnaj tradičně přilákal početnou boskovickou výpravu. Výrazným posunem proti nasazení se blýskl především Vojtěch Ochmanský.  

Pro kolizi s extraligovým trojkolem chyběli někteří silní hráči, přesto se na startu sešlo přes 80 šachistů v čele s Tomášem Pokorným z Lanškrouna. Celkovým vítězem se poněkud nečekaně stal devátý nasazený Martin Nehyba. Druhý skončil František Vrána, který sehrál skvěle první polovinu turnaje, kde získal devět bodů z devíti partií.

Nejlepším hráčem boskovické výpravy se stal Milan Boháček, přestože skončil až na 15. místě. Jako pátý nasazený nemohl být se svým výkonem spokojen, ale protože bleskové partie hraje v poslední době jen příležitostně, nabyl výsledek tak špatný. Na 34. příčce se umístil Pavel Hubený. Za svým nasazením zaostal jen o pár míst. Konečné 39. místo vybojoval Vojtěch Ochmanský. Vynikající výkon předvedl již na silvestrovském turnaji v Brně a zdá se, že mu bleskové šachy docela vyhovují. František Havel prožil klasickou švýcarskou houpačku a nakonec vybojoval 49. místo. Tři příčky za ním se umístil Jan Zemánek. Ten patřil k hráčům, kterým se nedařilo a mírný posun v tabulce si zajistil jen trochu zlepšeným výkonem ve druhé polovině turnaje. Jan Havel s Jiřím Markem se umístili vedle sebe na 57. a 58. místě. Především Jiří Marek se v turnaji prezentoval hodně zvláštními partiemi, kdy pravidelně zahazoval lepší pozice. Ondřej Elstner vybojoval pět bodů, což mu stačilo na 84. místo. 

Konečné pořadí na Chess-Results