Akce

Šachový klub Slavia Boskovice pořádá během roku řadu šachových akcí pro dospělé i mládež. Letos plánujeme uspořádat Černohorský soudek v tradičním termínu na přelomu dubna a května. Na podzim pak proběhne rapid v Knínicích.

Mládež se může tradičně zúčastnit seriálu rapid turnajů o putovní pohár SVČ a na jaře okresního přeboru družstev mládeže.

Vše doplňují pravidelné oddílové turnaje, hrané každý první čtvrtek v měsíci, společně s pravidelnými šachovými přednáškami/tréninky, které se konají zpravidla druhý čtvrtek v měsíci. 

O černohorský soudek

Turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu, pojmenovaný podle hlavního sponzora – pivovaru Černá Hora. Podoba turnaje, který v roce 2018 oslavil 20. výročí, prošla postupným vývojem a dnes jde o největší boskovický turnaj.

Podzimní turnaj

Díky zájmu šachistů z Knínic plánujeme navázat na povedený „Jarní turnaj“, který se hrál na okresní poměry nezvyklým tempem 2×20 minut.

O putovní pohár SVČ (mládež)

Seriál inspirovaný brněnským turnajem „Druhé úterý“. Hraje se každý třetí čtvrtek v měsíci (s výjimkami) v SVČ Boskovice. Kromě boskovických šachových nadějí se turnaje účastní i hráči z Jevíčka, Kunštátu nebo Lipovce. Zpestřením je systém bodování, který určí nejúspěšnějšího hráče seriálu. Pro něj je určena odměna v podobě velkého putovního poháru plného sladkostí.

OP družstev mládeže v klasickém šachu (mládež)

Okresní přebor družstev mládeže chce mladým hráčům přiblížit vážné partie a zbavit je obav z účasti v soutěžích družstev. Kromě Boskovic se účastní také hráči Jevíčka, Kunštátu, Lipovce a Sloupu.