Rubriky
Turnaje

V Němčicích vyhrál Martin Handl

Pátého ročníku rapid turnaje „Pierrova plichta“ se zúčastnilo 37 hráčů. Zvítězil Martin Handl před Pavlem Masákem a Milanem Boháčkem.

Staronový vítěz

Turnaj v Němčicích sice nepatří k největším, přátelská atmosféra a bezproblémový průběh předchozích čtyř ročníků, však opět přilákali na čtyři desítky převážně okresních šachistů. K největším favoritům tradičně patřili zástupci Adamova – Martin Handl a Pavel Masák, společně se „skoroboskovickým“ Jiřím Markem z Prušánek.

Oba adamovští hráči papírové předpoklady potvrdili a obsadili první dvě příčky. Zvítězil Martin Handl, který obhájil prvenství z loňského roku. Pavel Masák skončil druhý. O třetí místo se bojovalo do posledního kola. Nakonec ho s trochou štěstí získal Milan Boháček z Makkabi Boskovice.

Boskovice průměrné

Boskovická výprava čítala 5 hráčů a doprovod v podobě Jiřího Marka. Právě Jiří Marek byl z výpravy ratingově nejsilnější, loni navíc obsadil druhé místo. Bohužel hned první kolo, kde nešťastně prohrál v bratrovražedném boji s Milanem Boháčkem, jakoby předznamenalo trápení v dalším průběhu turnaje. Výsledné 16. místo bylo rozhodně zklamáním.

Nejlepším hráčem z Boskovic se stal celkově třetí Milan Boháček. Štěstí z prvního kola ho neopustilo, právě naopak. Šťastná výhra se zopakovala i v kole posledním, když soupeř a oddílový kolega Pavel Hubený, přehlédl jednotahový mat. Pavla prohra v závěrečném kole odsunula až na deváté místo a trochu zkazila dojem z dobře rozehraného turnaje.

Na sedmé místo se probojoval Miroslav Veselý, který předvedl nadprůměrný výkon a opět potvrdil sice pozvolný, ale stálý výkonnostní růst.

Mimo první desítku, na 12. místě, najdeme Filipa Dvořáčka. Filip měl trochu smůlu na těžký los, přesto se svým výkonem příliš spokojen nebyl. Skvěle se naopak dařilo Vlastimilu Brdovi, který obsadil 17. příčku.

Závěr

Zdá se, že rapid v Němčicích si za pár let své existence našel věrný okruh hráčů, kteří se každoročně rádi vracejí. Pravidelná účast čtyř desítek šachistů sice nepatří k největším, přesto síla turnaje není vůbec špatná (letošní průměr TOP 10 dle nár. ratingu má hodnotu 1976 bodů). Vítaným zpestřením je účast kuřimských hráčů.

Zvláštností turnaje stále zůstává systém losování, který volí do prvního kola hráče náhodně a neumožňuje přehledné zveřejnění výsledků na Chess-Results.