Rubriky
Ligy/přebory

Historický postup do KPI!

Postup do KPI jsme měli ve vlastních rukách – postačila jakákoliv výhra bez ohledu na ostatní zápasy. Čekal nás však silný tým Adamova u kterého nebyla šance odhadnout sestavu. 

Adamovští nastoupili bez hvězdy Pavla Masáka, ale s nejsilnějším hráčem – Martinem Handlem na 6. šachovnici. Naše družstvo drželo po celou sezónu vzornou docházku a nastoupili jsme v nejsilnější sestavě. První skončila partie právě Martina Handla s mojí maličkostí – s tímto borcem jsem udržel remízu, kterou Martin sám nabídl. Do vedení jsme se dostali díky Tomáši Marcikánovi – zmáčkl svého soupeře hned v zahájení, získal kvalitu a zamezil soupeři vývin. Pozice dospěla do koncovky věž a pěšec proti 4 pěšcům (3 centrální spojení) a Tom zkušeně zavěsil. Vzápětí zvítězil náš lídr Milan Boháček, když dvěma jezdci a dámou spustil ďábelský útok. Adamovští kontrovali v souboji mládí Olgou Dvořákovou s Filipem Dvořáčkem – Filip se v pěkné pozici zamotal do vazeb, až prohrál na slabou osmou řadu.

Filip Dvořáček (autor: Pavel Hubený)

Tedy 1,5:2,5 pro nás a ze 4 partií jsme potřebovali 2 body. Soupeři byli ale proti a Dušan Dobeš po oběti kvality nedotáhl útok do konce a prohrál v těžké pozici na čas. Stav 2,5 vypadal dobře, protože Jirka Marek i Honza Zemánek stáli moc dobře a Mirek Veselý s dámou proti dvěma věžím mohl prchat pěšci dámského křídla. Honza potvrdil i v této partii vynikající sezónu a přehrál soupeře a vzápětí Jirka Marek v pěkné poziční partii přehrál Janka Mižáka. Tedy 2,5:4,5 pro nás a zápas, potažmo postup byl v kešeni. Mirek Veselý dosáhl pozice dámy proti věži, ale s ohledem na ostatní hráče věnoval soupeři remis a vyhráli jsme 5:3.

Zahájení zápasu (foto: Pavel Hubený)

Závěrem děkuji všem spoluhráčům za vynikající, týmové výkony a bezproblémové nástupy k zápasům. O případném postupu se poradíme na posezónním posezení, ale pravděpodobně půjdeme nahoru dle pravidla „ať su bit, jen když se peru.“

Foto vítězného týmu

Úspěšnou sezónu snad potvrdí i „béčko“, které má nakročeno k postupu z okresního přeboru do KPII.

Spartak Adamov „B“   Slavia Boskovice
Tichý David (Z) 1809 0 1 2028 Boháček Milan (Z)
Píše Jan (Z, V) 1987 1 0 2028 Dobeš Dušan (Z)
Mižák Ján (Z, V) 1887 0 1 1938 Marek Jiří (Z, H,)
Wiezner Jiří (Z) 1682 0 1 1888 Zemánek Jan (Z)
Dvořáková Olga (Z) 1632 1 0 1857 Dvořáček Filip (Z, H)
Handl Martin (V) 2054 ½ ½ 1854 Hubený Pavel (Z, K)
Ležák Petr (K) 1647 ½ ½ 1726 Veselý Miroslav (Z)
Mikuš Pavol 1449 0 1 1670 Marcikán Tomáš (Z)
  3 : 5  

Kompletní výsledky na Chess-Results.

11 reakcí na „Historický postup do KPI!“

Chválím hezký týmový výkon po celou sezónu. Skvěle Boskovští!!!

Leoši díky, doufám, že příští sezónu budeš hrát za nás…

Gratuluji Pavle. Za ty roky pořádání skvělých turnajů si to zasloužíte!

Mariane díky za blahopřání i za pochvalu turnajů.

Gratuluji k postupu a věřím, že napodobíme. A potom to 12.5. na turnaji v Ořechově ( na který Vás srdećně zvu) oslavime.

Stando děkujeme Ti za přání. Na Váš turnaj a zapíjení v Ořechově se těším.

Komentáře nejsou povoleny.