Rubriky
Ligy/přebory

Oslabené „céčko“ zachránilo bod

K předposlednímu zápasu okresního přeboru náš tým zavítal do Kunštátu. Nastoupily jsme v sedmi lidech, chřipka si vybrala svou daň.

První dvě partie pro nás získali Pavel Jedlička a Mikuláš Derňár. Remízu přidal Radek Walletzký. Jakub Probošt tentokrát vyšel bodově naprázdno, když bohužel v jasně vyhrané partii přehlédl soupeřovu hrozbu šachu dámou s následným neodvratným matovým útokem. V podstatě se to samé opakovalo na sedmé šachovnici, kdy Ondřej Elstner při premiéře za náš tým měl několik šancí jak partii zvrátit ve svůj prospěch, ale bohužel koncovku nezvládl. Na první šachovnici Mirek Veselý pěknou hrou přehrál Petra Votřela a přidal vyrovnávající bod. Stav 3,5:3,5. Rozhodující partie se dohrávala na čtvrté desce, kde Jaroslav Probošt přes rozpačitý začátek získal vyrovnanou hru s Pavlem Olivou. Po různých taktických hrozbách Jaroslav asi k překvapení všech ztratil v časové tísni dámu a zdálo se, že je partie naprosto ztracená. Nicméně Jaroslav partii nevzdal. Po zdvojení figur, kdy věž s jezdcem s pomocí pěšců se kryli tak dobře, že soupeř s dámou recept na vítězství v nejdelší hrané partii nenašel. S celkovou remízou 4-4 jsme spokojeni.