Rubriky
Ligy/přebory

Áčko zahodilo několik šancí, přesto slaví další bod!

Domácí zápas s Kuřimí jsme zvládli nad očekávání dobře. Stačilo málo a mohli jsme slavit premiérovou výhru v KPI, navíc proti aktuálně třetímu týmu tabulky. 

Kuřim k nám přijela v pozici jasného favorita. Hosté měli v průměru na každé šachovnici 200 ratingových bodů k dobru a s takovou převahou se bojuje těžko. Sílu soupeře poznal jako první Jakub Probošt, kterému se partie vůbec nepovedla. V zahájení se dostal pod tlak, zahrál několik nepřesných tahů a v závěru přehlédl taktický obrat. Zbývající partie ovšem vypadaly daleko lépe. Na 1:1 srovnal Martin Moc, který svého soupeře pěkně přehrál v koncovce. Jan Zemánek remizoval a do vedení nás dostal Dušan Dobeš. Spolu se soupeřem svedli náročnou bitvu v zahájení. Polovinu svého času spotřebovali během prvních deseti tahů, kolem dvacátého tahu už měli oba na hodinách jen pár minut. Dušan ovšem prokázal své kvality. V komplikované pozici se zorientoval lépe a získal figuru i partii.

Stav 2.5:1.5 vypadal velmi nadějně. Tři ze zbývajících čtyř šachovnic pro nás vypadaly velmi dobře. První překopl bránu Roman Moc, který se nechal zlákat braním „otrávené“ dámy.

Za stavu 3:2 prohrál Pavel Hubený. Hrál sice dlouho, ale hned v zahájení ztratil pěšce a šanci na záchranu partie měl jen velmi malou. Zbývá první a předposlední stůl. Milan Boháček na první šachovnici soupeře dlouho trápil, ale hra nakonec skončila remízou. Poslední dohrál Jan Havel. Dostal se do rovné dámské koncovky, ale po časové kontrole se jeho soupeř dopustil strašlivé hrubky, která mohla stát kuřimské nejen partii, ale také celý zápas.

Nakonec se s kuřimskými hráči rozcházíme smírně 4:4. Proti třetímu týmu tabulky jsme podali neuvěřitelný výkon a možná budeme opravdu bojovat o udržení…

Slavia Boskovice   ŠK Kuřim
Boháček Milan H Z 2117 ½ ½ 2248 Tajovský Martin Z
Dobeš Dušan Z 2080 1 0 2190 Majer Jiří Z
Hubený Pavel Z 1828 0 1 2095 Parák Dominik H Z
Moc Roman H Z 1861 ½ ½ 2040 Majer Jiří Z
Moc Martin H 1826 1 0 2015 Habina Martin Z
Zemánek Jan 1861 ½ ½ 1983 Horák Bronislav Z
Havel Jan 1674 ½ ½ 1967 Křena Bohuslav
Probošt Jakub 1406 0 1 1829 Petříček Lukáš
  4 4  

Kompletní výsledky v databázi a na Chess-Results.

1 komentář u „Áčko zahodilo několik šancí, přesto slaví další bod!“

Já v té koncovce tušil že mohu vyhrát ale špatně jsem propočítal rychlost soupeřova volného pěšce na e4. Všem na palubě se omluvam byla by to velmi pěkná výhra jak moje tak hlavně týmu

Komentáře nejsou povoleny.