Rubriky
Domácí Nepřehlédněte Turnaje

Sokolovna málem nestačila. Boskovický soudek přilákal 166 hráčů!

Zvítězil tým s neobvyklým názvem „Milan chodí zadním vchodem“. Dokázal přehrát všechny své soupeře a zajistit si první místo kolo před koncem turnaje. Druhé místo získal ŠK Libštát „A“. Třetí příčku a titul krajských přeborníků vybojoval Duras BVK Královo Pole „A“.

Vítězné družstvo ve složení FM Josef Havelka (OAZA Praha), Jan Jiroušek (2222 ŠK Polabiny,) Matěj Kupsa a Josef Krátký (oba TJ Lanškroun) dohromady prohrálo jen čtyři partie. Na druhé místo získali náskok plných pěti zápasových bodů. Úspěch se přirozeně projevil v individuálních statistikách. Matěj Kupsa s Josefem Havelkou patřili k bodově nejúspěšnějším hráčům na turnaji.

Druhý Libštát a třetí Duras Brno „A“ dělily pouze dva body v pomocném hodnocení. Obě družstva předvedla obdobné výkony, včetně remízy ve vzájemném zápase.

Krajský titul míří do Brna!

Boj o nejlepší družstvo JmŠS měl jasného favorita v podobě Durasu Brno „A“. Nejvýše nasazený tým turnaje tvořil IM Neklan Vyskočil, Martin Tajovský, Matěj Tajovský a Martin Nový. Svoji kvalitu potvrdil. Konkurentům odskočil o šest bodů. Individuálním výkonem se blýskl Martin Tajovský. Uhrál 8,5 bodu z 9 partií.

Zápasy o stříbrnou i bronzovou příčku byly napínavé do poslední partie. Šance měla i okresní družstva, ale nakonec se radovali hráči MKS Vyškov a Jezdci Jundrov „A“.

Kategorii týmů s průměrným ratingem do 1800 bodů vyhrála Kuřim. Díky 16 zápasovým bodům obsadila celkové 10. místo. Mezi družstvy s ratingem do 1600 bodů se nejvíce dařilo Blansku „B“, které v celkovém pořadí obsadilo 17. příčku.

Nečekaný zájem si vyžádal druhý sál

Nedostatek vhodných termínů donutil pořadatele přesunout letošní Boskovický soudek až na druhou polovinu května. Proti tradičnímu termínu se zpozdil o tři týdny. Vzhledem k jarnímu počasí i dávno skončené šachové sezóně se očekávala nižší účast, zájem však překvapivě výrazně vzrostl. Celkem 166 hráčů rozdělených do 39 týmů strhalo veškeré předchozí rekordy.

Vysoká účast si vyžádala na poslední chvíli rozšířit hrací prostory o druhý salonek nebo připravit další ceny. Naštěstí pořadatelé vše zvládli. Překvapivě během turnaje nečelili žádnému vážnějšímu problému.

Poděkování patří správci Sokolovny za vstřícné jednání, městu Boskovice za finanční podporu, hráčům Slavie Boskovice za pomoc s organizací a samozřejmě všem přítomným šachistům za účast i přátelský průběh turnaje.

Domácím nevyšel závěr, překvapilo Blansko

Mezi okresními týmy dosáhlo nejlepšího výsledku ASK Blansko „A“. Těsně překonalo Letovice, Jevíčko a domácí Boskovice „A“.

Slavia Boskovice představila dvě družstva. Áčko se dlouho drželo na předních příčkách, ale nároční soupeři v posledních kolech už byli nad jeho síly. Konečné 14. místo zhruba odpovídá nasazení.

Béčku turnaj nevyšel. Skončilo až na 30. příčce. Své zástupce měly Boskovice ještě ve dvou dalších družstvech. V týmu Boskovíčko, kombinující hráče Boskovic a Jevíčka, bojoval Albert Janda a Filip Liška. Do hry nečekaně zasáhl i Jaroslav Probošt, který pomohl Lipovci „B“ doplnit sestavu po nečekaném odjezdu jednoho z hráčů.