Rubriky
Turnaje

Martin Handl v Lipovci opět vyhrál

Vítězem 18. ročníku Okresního šachového turnaje v Lipovci se stal Martin Handl ze Spartaku Adamov. Druhý skončil Libor Chloupek z Makkabi Boskovice.

Turnaje se zúčastnilo 53 hráčů, osm z nich s ratingem přes 2000. Vítězství obhájil Martin Handl z Adamova. Libor Chloupek z Boskovic se musel spokojit s druhým místem.

Letošní ročník Okresního šachového turnaje se v mnohém podobal tomu loňskému. Přes padesát hráčů, vyrovnané startovní pole a vítané zpestření v podobě slovenských návštěvníků. Shodné zůstalo také jméno vítěze a jeho souboj o vítězství v turnaji s Milanem Boháčkem v posledním kole.

49 44 Havel Jan CZE 1457 Makkabi Boskovice 3.0 24.0 30.5

Boskovičtí hráči zvlášť nezazářili, ani nepropadli. Druhé místo Libora Chloupka odpovídá nasazení. Milan Boháček opět pokazil poslední kolo, kde byl s Martinem Handlem blízko remíze, ale v koncovce zbytečně zazmatkoval. Trochu za očekáváním zůstali Dušan Dobeš s Pavlem Hubeným. Na konci výsledkové listiny skončil Vlastimil Brda, který stále doplácí na zbrklost a nahrazuje kvalitu kvantitou, když hraje volné partie i mezi jednotlivými koly.