Rubriky
Mládež Turnaje

V Lipovci vyhrál Boháček

Milan Boháček získal sedm bodů a samostatně zvítězil o půl bodu před Martinem Mocem a Alexandrem Lopatievovem. Celkem startovalo 60 hráčů.

Boskovická výprava zahrnovala pět kmenových hráčů Boskovic, doplněné o trojici šachistů, kteří za Boskovice hráli nebo hrají jako hosté. Nejlépe do turnaje vstoupil Pavel Hubený, který se dlouho držel na první šachovnici. Druhá polovina turnaje se mu tolik nepovedla, přesto se dostal na solidní 18. místo. Pravý opak zažil Milan Boháček. Nečekaně prohrál v prvním kole a velmi těžce ztrátu doháněl. Na čelní stoly se probojoval až v závěrečných kolech. Série čtyř výher v řadě mu však překvapivě stačila na celkové vítězství.

Začátek turnaje

Leoš Ševčík a Filip Dvořáček se umístili na hraně první desítky. Dušan Dobeš v osmém kole útočil na vedoucí pozici, ale dvě prohry jej srazily až na 19. příčku. František Kulhavý se může chlubit výhrou nad pozdějším vítězem a ani celkové 30. místo není neúspěch. Vlastimil Brda vybojoval čtyři body a skončil na 45. místě. Těsně za ním se umístil Jan Vaňhara, který s těžkými soupeři uhrál 3.5 bodu.